LEGO poszukiwane

Jest niewiele produktów, które są tak poszukiwane, wręcz pożądane przez sprzedających. Fenomen tej popularności ma zapewne taką samą podstawę jak fenomen klocków LEGO - każdy chce je mieć ;-)

"Gdzie kupić klocki LEGO?"
"Kto oferuje LEGO w dropie?"
"Jaka hurtownia ma LEGO?"
"Gdzie najtaniej LEGO?"

To najczęstsze pytania związane z magicznymi klockami w społeczności młodych dropshipperów.

Przede wszystkim sprawdź jaka jest oferta konkurencji. Sprzedajesz na Allegro? Mam mało optymistyczną wiadomość - o ile sami na to nie wpadliście.

KONKURENCJA Z OFERTĄ LEGO NA ALLEGRO JEST OGROMNA!

Na moment pisania tego wpisu, samych ofert z wykupioną opcją wyróżnienia jest 14 stron! Oznacza to, że żeby coś zarobić musisz się przez tą konkurencję przebić. A przebić się możesz najczęściej ceną, jednak przypomnę że wyróżnienie oferty na Allegro kosztuje opłatę stałą oraz ... dodatkową prowizję od sprzedaży oferty wyróżnionej.

Nie piszę tego, aby Ciebie zniechęcić. Piszę, aby decyzja o szukaniu dostawcy produktów była ostatnim elementem procesu, zanim się okaże że na tym biznesie nic - lub prawie nic - nie zarobisz.

Google: "Klocki Lego dropshipping"

To hasło jest podpowiadanym do wyszukania w wyszukiwarce Google. Lista oczywiście rozpoczyna się od płatnych linków do sklepów/hurtowni promujących się w ten sposób. Dalej mamy wysyp różnych dostawców, których nazwy znajdziecie również na różnych grupach czy forach dotyczących sprzedaży w Dropshippingu.

Niestety nie licz na cuda. Będąc ostatnim ogniwem w sznureczku sprzedaży - trzecim lub czwartym w kolejności - nie możesz liczyć na super ceny. Z rozczarowaniem stwierdzisz, że część ofert hurtowni będzie cenowo wyższa niż oferty tych samych zestawów na Allegro.

Skąd klocki LEGO w najlepszej cenie?

Jak zawsze w handlu, najlepszą cenę można uzyskać kupując "na stan" i "za gotówkę". W Dropshippingu to hurtownia ponosi największe koszty stałe i ryzyko magazynowania, a Ty jako sprzedawca w tym modelu ponosisz najmniejsze. Nie licz więc na "kokosy", tylko zacznij myśleć jak nakręcić sprzedaż - i najlepiej w innym niż Allegro kanale sprzedaży.

Jako początkującemu sprzedawcy klocków - bo zakładam że doświadczony sprzedawca nie ma potrzeby czytać tego wpisu - polecam odrzucić pomysł kontaktowania się bezpośrednio z polskim oddziałem. Tylko obroty robią rabaty, a co Ty możesz zaproponować za obrót kiedy nadal nie wiesz skąd klocki kupować?

W Polsce operuje wielu dostawców hurtowych oraz dystrybutorów. Polecam poszukać tych drugich.

Sprowadzanie klocków zza granicy

Jedną z opcji dla tych sprzedawców, którzy dysponują kapitałem oraz choćby niewielkim magazynem jest poszukanie dostawcy poza granicami Polski i działanie w oparciu o dobry kurs waluty oraz indywidualne zdolności negocjacyjne ;)

Czasem okazuje się, że sprowadzenie partii do naszego kraju poprzez siatkę dystrybucyjną w Europie czy na świecie finalnie jest najtańszą opcją.

Najtańszy dostawca dla małych sprzedawców?

Na koniec nieco żartobliwie, ale niestety realnie. Jeśli jesteś małym sprzedawcą detalicznym, najprawdopodobniej najtańszą "hurtownią" będzie dla Ciebie Allegro.

Pokaż Komentarze